SMM02070C2870FBP00
Mfr.Part #
SMM02070C2870FBP00
Description
RES SMD 287 OHM 1% 1W MELF
9 Weeks
Supplier Device Package :
MELF
Tolerance :
±1%
Max Power Dissipation :
1W
Lead Free
Power (Watts) :
1W
Length :
5.7912mm
Min Operating Temperature :
-55°C
Operating Temperature :
-55°C~155°C
Max Operating Temperature :
155°C
Published :
Width :
2.2mm
Size / Dimension :
0.087Diax0.228L 2.20mmx5.80mm
Temperature Coefficient :
±50ppm/°C
Resistance :
287Ohms
1 (Unlimited)
Vishay SMM02070C2870FBP00
SMM0207 Series, Thin Film, 287Ohms, 1W, ±1%, -55°C~155°C