SMM02070C2749FBP00
Mfr.Part #
SMM02070C2749FBP00
Description
RES SMD 27.4 OHM 1% 1W MELF
Tolerance :
±1%
Published :
Power (Watts) :
1W
Length :
5.7912mm
Ratings :
AEC-Q200
Max Operating Temperature :
155°C
ROHS3 Compliant
Width :
2.2mm
Operating Temperature :
-55°C~155°C
Min Operating Temperature :
-55°C
Max Power Dissipation :
1W
Size / Dimension :
0.087Diax0.228L 2.20mmx5.80mm
Resistance :
27.4Ohms
Temperature Coefficient :
±50ppm/°C
Supplier Device Package :
MELF
Vishay SMM02070C2749FBP00
SMM0207 Series, Thin Film, 27.4Ohms, 1W, ±1%, -55°C~155°C