SMM02070C2741FBP00
Mfr.Part #
SMM02070C2741FBP00
Description
RES SMD 2.74K OHM 1% 1W MELF
SMM0207
Min Operating Temperature :
-55°C
Max Power Dissipation :
1W
Supplier Device Package :
MELF
Temperature Coefficient :
±50ppm/°C
Package / Case :
MELF, 0207
Max Operating Temperature :
155°C
Operating Temperature :
-55°C~155°C
Resistance :
2.74kOhms
1 (Unlimited)
Length :
5.7912mm
Width :
2.2mm
Published :
Power (Watts) :
1W
Tolerance :
±1%
Size / Dimension :
0.087Diax0.228L 2.20mmx5.80mm
Ratings :
AEC-Q200
Vishay SMM02070C2741FBP00
SMM0207 Series, Thin Film, 2.74kOhms, 1W, ±1%, -55°C~155°C