SMM02070C2702FBP00
Mfr.Part #
SMM02070C2702FBP00
Description
RES SMD 27K OHM 1% 1W MELF
1 (Unlimited)
Radiation Hardening :
No
Width :
2.2mm
Operating Temperature :
-55°C~155°C
Composition :
Thin Film
Power (Watts) :
1W
Power Rating :
1W
Supplier Device Package :
MELF
Max Power Dissipation :
1W
Resistance :
27kOhms
Size / Dimension :
0.087Diax0.228L 2.20mmx5.80mm
Tape and Reel (TR)
Min Operating Temperature :
-55°C
Temperature Coefficient :
±50ppm/°C
Tolerance :
±1%
Lead Free :
Lead Free
Max Operating Temperature :
155°C
Length :
5.7912mm
Factory Lead Time :
9 Weeks
Vishay SMM02070C2702FBP00
SMM0207 Series, Thin Film, 27kOhms, 1W, ±1%, -55°C~155°C