SMM02070C2610FBP00
Mfr.Part #
SMM02070C2610FBP00
Description
RES SMD 261 OHM 1% 1W MELF
Max Power Dissipation :
1W
Tolerance :
±1%
Factory Lead Time :
9 Weeks
Power (Watts) :
1W
Feature :
Anti-Sulfur, Automotive AEC-Q200, Pulse Withstanding
Supplier Device Package :
MELF
2
Length :
5.7912mm
Resistance :
261Ohms
Operating Temperature :
-55°C~155°C
Width :
2.2mm
Size / Dimension :
0.087Diax0.228L 2.20mmx5.80mm
Tape and Reel (TR)
Max Operating Temperature :
155°C
Min Operating Temperature :
-55°C
Temperature Coefficient :
±50ppm/°C
Vishay SMM02070C2610FBP00
SMM0207 Series, Thin Film, 261Ohms, 1W, ±1%, -55°C~155°C