SMM02070C2550FBP00
Mfr.Part #
SMM02070C2550FBP00
Description
RES SMD 255 OHM 1% 1W MELF
Chip Resistor - Surface Mount
Supplier Device Package :
MELF
Width :
2.2mm
Tolerance :
±1%
Published :
Size / Dimension :
0.087Diax0.228L 2.20mmx5.80mm
1 (Unlimited)
Min Operating Temperature :
-55°C
Operating Temperature :
-55°C~155°C
Packaging :
Tape and Reel (TR)
Max Operating Temperature :
155°C
Temperature Coefficient :
±50ppm/°C
Max Power Dissipation :
1W
Power (Watts) :
1W
Resistance :
255Ohms
Factory Lead Time :
9 Weeks
Length :
5.7912mm
Ratings :
AEC-Q200
Vishay SMM02070C2550FBP00
SMM0207 Series, Thin Film, 255Ohms, 1W, ±1%, -55°C~155°C