SMM02070C2499FBP00
Mfr.Part #
SMM02070C2499FBP00
Description
RES SMD 24.9 OHM 1% 1W MELF
Chip Resistor - Surface Mount
Supplier Device Package :
MELF
Size / Dimension :
0.087Diax0.228L 2.20mmx5.80mm
Tolerance :
±1%
Operating Temperature :
-55°C~155°C
Power (Watts) :
1W
Length :
5.7912mm
Factory Lead Time :
9 Weeks
Width :
2.2mm
Min Operating Temperature :
-55°C
Max Operating Temperature :
155°C
Max Power Dissipation :
1W
Temperature Coefficient :
±50ppm/°C
Published :
Resistance :
24.9Ohms
Thin Film
Vishay SMM02070C2499FBP00
SMM0207 Series, Thin Film, 24.9Ohms, 1W, ±1%, -55°C~155°C