SMM02070C2491FBP00
Mfr.Part #
SMM02070C2491FBP00
Description
RES SMD 2.49K OHM 1% 1W MELF
Resistance :
2.49kOhms
Temperature Coefficient :
±50ppm/°C
Max Operating Temperature :
155°C
Width :
2.2mm
Package / Case :
MELF, 0207
Min Operating Temperature :
-55°C
Series :
SMM0207
Length :
5.7912mm
Lead Free
Power (Watts) :
1W
Operating Temperature :
-55°C~155°C
Max Power Dissipation :
1W
Size / Dimension :
0.087Diax0.228L 2.20mmx5.80mm
Tolerance :
±1%
Supplier Device Package :
MELF
AEC-Q200
Vishay SMM02070C2491FBP00
SMM0207 Series, Thin Film, 2.49kOhms, 1W, ±1%, -55°C~155°C