SMM02070C2433FBP00
Mfr.Part #
SMM02070C2433FBP00
Description
RES SMD 243K OHM 1% 1W MELF
Size / Dimension :
0.087Diax0.228L 2.20mmx5.80mm
Package / Case :
MELF, 0207
Width :
2.2mm
Resistance :
243kOhms
Supplier Device Package :
MELF
ROHS3 Compliant
Min Operating Temperature :
-55°C
Operating Temperature :
-55°C~155°C
Tolerance :
±1%
Temperature Coefficient :
±50ppm/°C
Max Operating Temperature :
155°C
Max Power Dissipation :
1W
Moisture Sensitivity Level (MSL) :
1 (Unlimited)
Length :
5.7912mm
2
Power (Watts) :
1W
Composition :
Thin Film
Vishay SMM02070C2433FBP00
SMM0207 Series, Thin Film, 243kOhms, 1W, ±1%, -55°C~155°C