SMM02070C2432FBP00
Mfr.Part #
SMM02070C2432FBP00
Description
RES SMD 24.3K OHM 1% 1W MELF
Operating Temperature :
-55°C~155°C
Supplier Device Package :
MELF
Packaging :
Tape and Reel (TR)
Min Operating Temperature :
-55°C
Size / Dimension :
0.087Diax0.228L 2.20mmx5.80mm
Max Operating Temperature :
155°C
Resistance :
24.3kOhms
Length :
5.7912mm
Tolerance :
±1%
Temperature Coefficient :
±50ppm/°C
Max Power Dissipation :
1W
Feature :
Anti-Sulfur, Automotive AEC-Q200, Pulse Withstanding
Power (Watts) :
1W
Width :
2.2mm
Vishay SMM02070C2432FBP00
SMM0207 Series, Thin Film, 24.3kOhms, 1W, ±1%, -55°C~155°C