SMM02070C2430FBP00
Share
Or copy the link below:
Mfr.Part #
SMM02070C2430FBP00
Manufacturer
Vishay
Package / Case
MELF, 0207
Datasheet
Download
Description
RES SMD 243 OHM 1% 1W MELF
Manufacturer :
Vishay
Product Category :
Chip Resistor - Surface Mount
Package / Case :
MELF, 0207
Factory Lead Time :
48 Weeks
Number of Terminations :
2
Max Power Dissipation :
1W
Moisture Sensitivity Level (MSL) :
1 (Unlimited)
Published :
Series :
SMM0207
Composition :
Thin Film
Temperature Coefficient :
±50ppm/°C
Packaging :
Tape and Reel (TR)
Ratings :
AEC-Q200
RoHS Status :
ROHS3 Compliant
Lead Free :
Lead Free
Operating Temperature :
-55°C~155°C
Feature :
Anti-Sulfur, Automotive AEC-Q200, Pulse Withstanding
Size / Dimension :
0.087Diax0.228L 2.20mmx5.80mm
Resistance :
243Ohm
Tolerance :
±1%
Vishay SMM02070C2430FBP00
SMM0207 Series, Thin Film, 243Ohm, ±1%, -55°C~155°C