SMM02070C2401FBP00
Mfr.Part #
SMM02070C2401FBP00
Description
RES SMD 2.4K OHM 1% 1W MELF
Min Operating Temperature :
-55°C
Max Operating Temperature :
155°C
Size / Dimension :
0.087Diax0.228L 2.20mmx5.80mm
Operating Temperature :
-55°C~155°C
Tolerance :
±1%
Max Power Dissipation :
1W
Series :
SMM0207
Published :
Length :
5.7912mm
Military Standard :
Not
Temperature Coefficient :
±50ppm/°C
Resistance :
2.4kOhms
Power (Watts) :
1W
Width :
2.2mm
Thin Film
Power Rating :
1W
Vishay SMM02070C2401FBP00
SMM0207 Series, Thin Film, 2.4kOhms, 1W, ±1%, -55°C~155°C