SMM02070C2260FBS00
Mfr.Part #
SMM02070C2260FBS00
Description
RES SMD 226 OHM 1% 1W MELF
Width :
2.2mm
Operating Temperature :
-55°C~155°C
Tolerance :
±1%
Power (Watts) :
1W
Max Power Dissipation :
1W
Size / Dimension :
0.087Diax0.228L 2.20mmx5.80mm
Length :
5.7912mm
Temperature Coefficient :
±50ppm/°C
Resistance :
226Ohms
Min Operating Temperature :
-55°C
Published :
Max Operating Temperature :
155°C
Vishay SMM02070C2260FBS00
SMM0207 Series, Thin Film, 226Ohms, 1W, ±1%, -55°C~155°C