SMM02070C2218FBP00
Mfr.Part #
SMM02070C2218FBP00
Description
RES SMD 2.21 OHM 1% 1W MELF
Temperature Coefficient :
±50ppm/°C
Max Power Dissipation :
1W
Tolerance :
±1%
Resistance :
2.21Ohms
Moisture Sensitivity Level (MSL) :
1 (Unlimited)
Published :
Operating Temperature :
-55°C~155°C
Width :
2.2mm
Power (Watts) :
1W
Length :
5.7912mm
Max Operating Temperature :
155°C
Size / Dimension :
0.087Diax0.228L 2.20mmx5.80mm
Min Operating Temperature :
-55°C
Thin Film
Vishay SMM02070C2218FBP00
SMM0207 Series, Thin Film, 2.21Ohms, 1W, ±1%, -55°C~155°C