SMM02070C2212DBP00
Mfr.Part #
SMM02070C2212DBP00
Description
RES SMD 22.1K OHM 0.5% 1W MELF
Min Operating Temperature :
-55°C
Max Operating Temperature :
155°C
Size / Dimension :
0.087Diax0.228L 2.20mmx5.80mm
Resistance :
22.1kOhms
Power (Watts) :
1W
Width :
2.2mm
Max Power Dissipation :
1W
9 Weeks
Published :
Length :
5.7912mm
Operating Temperature :
-55°C~155°C
Temperature Coefficient :
±50ppm/°C
Tolerance :
±0.5%
RoHS Status :
ROHS3 Compliant
Vishay SMM02070C2212DBP00
SMM0207 Series, Thin Film, 22.1kOhms, 1W, ±0.5%, -55°C~155°C