SMM02070C2210FBP00
Mfr.Part #
SMM02070C2210FBP00
Description
RES SMD 221 OHM 1% 1W MELF
Chip Resistor - Surface Mount
Min Operating Temperature :
-55°C
Operating Temperature :
-55°C~155°C
Size / Dimension :
0.087Diax0.228L 2.20mmx5.80mm
RoHS Status :
ROHS3 Compliant
Length :
5.7912mm
Package / Case :
MELF, 0207
Max Operating Temperature :
155°C
Max Power Dissipation :
1W
Number of Terminations :
2
Width :
2.2mm
Resistance :
221Ohms
Published :
Tolerance :
±1%
Supplier Device Package :
MELF
Factory Lead Time :
9 Weeks
Power (Watts) :
1W
Temperature Coefficient :
±50ppm/°C
Vishay SMM02070C2210FBP00
SMM0207 Series, Thin Film, 221Ohms, 1W, ±1%, -55°C~155°C