SMM02070C2209FBP00
Share
Or copy the link below:
Mfr.Part #
SMM02070C2209FBP00
Manufacturer
Vishay
Package / Case
MELF, 0207
Datasheet
Download
Description
RES SMD 22 OHM 1% 1W MELF
Manufacturer :
Vishay
Product Category :
Chip Resistor - Surface Mount
Mounting Feature :
Surface Mount
JESD-609 Code :
e3
Diameter :
2.2mm
Voltage - Rated :
350V
Package / Case :
MELF, 0207
Power Rating :
1W
Resistor Type :
FIXED RESISTOR
Moisture Sensitivity Level (MSL) :
1 (Unlimited)
Terminal Shape :
WRAPAROUND
Radiation Hardening :
No
Resistance :
22Ohm
RoHS Status :
ROHS3 Compliant
Tolerance :
±1%
ECCN Code :
EAR99
Construction :
Cylindrical
Contact Plating :
Tin
Operating Temperature :
-55°C~155°C
Lead Free :
Lead Free
Factory Lead Time :
9 Weeks
Weight :
76.997305mg
Size / Dimension :
0.087Diax0.228L 2.20mmx5.80mm
Composition :
Thin Film
Military Standard :
Not
Packing Method :
TR, BLISTER, 7 INCH
Surface Mount :
yes
Pbfree Code :
yes
Series :
SMM0207
Rated Power Dissipation (P) :
0.4W
Max Power Dissipation :
1W
Number of Terminations :
2
Packaging :
Tape and Reel (TR)
Temperature Coefficient :
±50ppm/°C
Ratings :
AEC-Q200
Feature :
Anti-Sulfur, Automotive AEC-Q200, Pulse Withstanding
Vishay SMM02070C2209FBP00
FIXED RESISTOR SURFACE MOUNT, SMM0207 Series, Thin Film, 22Ohm, ±1%, -55°C~155°C