SMM02070C2203FBP00
Mfr.Part #
SMM02070C2203FBP00
Description
RES SMD 220K OHM 1% 1W MELF
Chip Resistor - Surface Mount
Radiation Hardening :
No
Contact Plating :
Tin
2
ECCN Code :
EAR99
Max Power Dissipation :
1W
Operating Temperature :
-55°C~155°C
Pbfree Code :
yes
Resistance :
220kOhm
Diameter :
2.2mm
Feature :
Anti-Sulfur, Automotive AEC-Q200, Pulse Withstanding
Construction :
Cylindrical
Terminal Shape :
WRAPAROUND
Tolerance :
±1%
Resistor Type :
FIXED RESISTOR
Packing Method :
TR, BLISTER, 7 INCH
Power Rating :
400mW
Military Standard :
Not
Rated Power Dissipation (P) :
0.4W
Temperature Coefficient :
±50ppm/°C
Packaging :
Tape and Reel (TR)
JESD-609 Code :
e3
Voltage - Rated DC :
350V
RoHS Status :
ROHS3 Compliant
Mount :
Surface Mount
REACH SVHC :
No SVHC
Voltage - Rated :
350V
Size / Dimension :
0.087Diax0.228L 2.20mmx5.80mm
Composition :
Thin Film
Weight :
76.997305mg
Package / Case :
MELF, 0207
Vishay SMM02070C2203FBP00
FIXED RESISTOR SMM0207 Series, Thin Film, 220kOhm, ±1%, -55°C~155°C