SMM02070C2201FBP00
Mfr.Part #
SMM02070C2201FBP00
Description
RES SMD 2.2K OHM 1% 1W MELF
1 (Unlimited)
Packing Method :
TR, BLISTER, 7 INCH
Voltage - Rated DC :
350V
Ratings :
AEC-Q200
Construction :
Cylindrical
Resistance :
2.2kOhm
Mount :
Surface Mount
Terminal Shape :
WRAPAROUND
Power Rating :
400mW
Factory Lead Time :
9 Weeks
ECCN Code :
EAR99
Tolerance :
±1%
Packaging :
Tape and Reel (TR)
Resistor Type :
FIXED RESISTOR
Temperature Coefficient :
±50ppm/°C
Feature :
Anti-Sulfur, Automotive AEC-Q200, Pulse Withstanding
Voltage - Rated :
350V
Contact Plating :
Tin
Composition :
Thin Film
Rated Power Dissipation (P) :
0.4W
Package / Case :
MELF, 0207
JESD-609 Code :
e3
Radiation Hardening :
No
Max Power Dissipation :
1W
REACH SVHC :
No SVHC
Operating Temperature :
-55°C~155°C
Lead Free
Pbfree Code :
yes
Size / Dimension :
0.087Diax0.228L 2.20mmx5.80mm
Number of Terminations :
2
Vishay SMM02070C2201FBP00
FIXED RESISTOR SMM0207 Series, Thin Film, 2.2kOhm, ±1%, -55°C~155°C