SMM02070C2151FBP00
Mfr.Part #
SMM02070C2151FBP00
Description
RES SMD 2.15K OHM 1% 1W MELF
Min Operating Temperature :
-55°C
Width :
2.2mm
Resistance :
2.15kOhms
Operating Temperature :
-55°C~155°C
Power (Watts) :
1W
Temperature Coefficient :
±50ppm/°C
Max Power Dissipation :
1W
Length :
5.7912mm
Size / Dimension :
0.087Diax0.228L 2.20mmx5.80mm
Max Operating Temperature :
155°C
Tolerance :
±1%
1 (Unlimited)
Vishay SMM02070C2151FBP00
SMM0207 Series, Thin Film, 2.15kOhms, 1W, ±1%, -55°C~155°C