SMM02070C2059FBS00
Mfr.Part #
SMM02070C2059FBS00
Description
RES SMD 20.5 OHM 1% 1W MELF
Power (Watts) :
1W
Temperature Coefficient :
±50ppm/°C
Max Power Dissipation :
1W
Length :
5.7912mm
Width :
2.2mm
Max Operating Temperature :
155°C
Size / Dimension :
0.087Diax0.228L 2.20mmx5.80mm
Operating Temperature :
-55°C~155°C
Resistance :
20.5Ohms
Tolerance :
±1%
Min Operating Temperature :
-55°C
ROHS3 Compliant
Vishay SMM02070C2059FBS00
SMM0207 Series, Thin Film, 20.5Ohms, 1W, ±1%, -55°C~155°C