SMM02070C2050FBP00
Share
Or copy the link below:
Mfr.Part #
SMM02070C2050FBP00
Manufacturer
Vishay
Package / Case
MELF, 0207
Datasheet
Download
Description
RES SMD 205 OHM 1% 1W MELF
Manufacturer :
Vishay
Product Category :
Chip Resistor - Surface Mount
Factory Lead Time :
9 Weeks
Composition :
Thin Film
RoHS Status :
ROHS3 Compliant
Resistance :
205Ohms
Number of Terminations :
2
Supplier Device Package :
MELF
Tolerance :
±1%
Packaging :
Tape and Reel (TR)
Temperature Coefficient :
±50ppm/°C
Max Power Dissipation :
1W
Size / Dimension :
0.087Diax0.228L 2.20mmx5.80mm
Ratings :
AEC-Q200
Lead Free :
Lead Free
Length :
5.7912mm
Max Operating Temperature :
155°C
Feature :
Anti-Sulfur, Automotive AEC-Q200, Pulse Withstanding
Package / Case :
MELF, 0207
Power (Watts) :
1W
Published :
Min Operating Temperature :
-55°C
Width :
2.2mm
Moisture Sensitivity Level (MSL) :
1 (Unlimited)
Series :
SMM0207
Operating Temperature :
-55°C~155°C
Vishay SMM02070C2050FBP00
SMM0207 Series, Thin Film, 205Ohms, 1W, ±1%, -55°C~155°C