SMM02070C2009FBP00
Mfr.Part #
SMM02070C2009FBP00
Description
RES SMD 20 OHM 1% 1W MELF
Power (Watts) :
1W
Published :
Width :
2.2mm
Max Operating Temperature :
155°C
Tolerance :
±1%
Max Power Dissipation :
1W
Resistance :
20Ohms
Length :
5.7912mm
Min Operating Temperature :
-55°C
Power Rating :
1W
Operating Temperature :
-55°C~155°C
Size / Dimension :
0.087Diax0.228L 2.20mmx5.80mm
Temperature Coefficient :
±50ppm/°C
Lead Free
Diameter :
2.2mm
Military Standard :
Not
MELF, 0207
Vishay SMM02070C2009FBP00
SMM0207 Series, Thin Film, 20Ohms, 1W, ±1%, -55°C~155°C