SMM02070C2003FBP00
Mfr.Part #
SMM02070C2003FBP00
Description
RES 200K OHM 1% 1W MELF 0207
Operating Temperature :
-55°C~155°C
Resistance :
200kOhms
Published :
Military Standard :
Not
Max Power Dissipation :
1W
Power Rating :
1W
Power (Watts) :
1W
Width :
2.2mm
Max Operating Temperature :
155°C
Size / Dimension :
0.087Diax0.228L 2.20mmx5.80mm
Tolerance :
±1%
Min Operating Temperature :
-55°C
Temperature Coefficient :
±50ppm/°C
Series :
SMM0207
Diameter :
2.2mm
Length :
5.7912mm
Packaging :
Tape and Reel (TR)
Vishay SMM02070C2003FBP00
SMM0207 Series, Thin Film, 200kOhms, 1W, ±1%, -55°C~155°C