SMM02070C2003DBP00
Mfr.Part #
SMM02070C2003DBP00
Description
RES SMD 200K OHM 0.5% 1W MELF
Power (Watts) :
1W
Lead Free
Diameter :
2.2mm
Resistance :
200kOhms
Size / Dimension :
0.087Diax0.228L 2.20mmx5.80mm
Temperature Coefficient :
±50ppm/°C
Min Operating Temperature :
-55°C
Max Power Dissipation :
1W
Operating Temperature :
-55°C~155°C
Max Operating Temperature :
155°C
Width :
2.2mm
Length :
5.7912mm
Tolerance :
±0.5%
Tape and Reel (TR)
Vishay SMM02070C2003DBP00
SMM0207 Series, Thin Film, 200kOhms, 1W, ±0.5%, -55°C~155°C