SMM02070C2002FBP00
Mfr.Part #
SMM02070C2002FBP00
Description
RES SMD 20K OHM 1% 1W MELF
Length :
5.7912mm
Power (Watts) :
1W
Operating Temperature :
-55°C~155°C
Temperature Coefficient :
±50ppm/°C
Resistance :
20kOhms
Max Operating Temperature :
155°C
Max Power Dissipation :
1W
Tolerance :
±1%
Min Operating Temperature :
-55°C
Size / Dimension :
0.087Diax0.228L 2.20mmx5.80mm
Width :
2.2mm
Packaging :
Tape and Reel (TR)
Vishay SMM02070C2002FBP00
SMM0207 Series, Thin Film, 20kOhms, 1W, ±1%, -55°C~155°C