SMM02070C2001FBP00
Mfr.Part #
SMM02070C2001FBP00
Description
RES SMD 2K OHM 1% 1W MELF
Temperature Coefficient :
±50ppm/°C
Max Power Dissipation :
1W
Size / Dimension :
0.087Diax0.228L 2.20mmx5.80mm
Min Operating Temperature :
-55°C
Operating Temperature :
-55°C~155°C
Tolerance :
±1%
Published :
Power Rating :
1W
Resistance :
2kOhms
Number of Terminations :
2
Diameter :
2.2mm
1 (Unlimited)
Military Standard :
Not
Length :
5.7912mm
Width :
2.2mm
Power (Watts) :
1W
Max Operating Temperature :
155°C
Vishay SMM02070C2001FBP00
SMM0207 Series, Thin Film, 2kOhms, 1W, ±1%, -55°C~155°C