SMM02070C2000FBP00
Mfr.Part #
SMM02070C2000FBP00
Description
RES 200 OHM 1% 1W MELF 0207
Chip Resistor - Surface Mount
ECCN Code :
EAR99
Operating Temperature :
-55°C~155°C
Size / Dimension :
0.087Diax0.228L 2.20mmx5.80mm
RoHS Status :
ROHS3 Compliant
JESD-609 Code :
e3
Composition :
Thin Film
Surface Mount :
yes
Power Rating :
1W
Ratings :
AEC-Q200
Construction :
Cylindrical
Mounting Feature :
Surface Mount
Working Voltage :
350V
Pbfree Code :
yes
Lead Free
Military Standard :
Not
Temperature Coefficient :
±50ppm/°C
Radiation Hardening :
No
Resistor Type :
FIXED RESISTOR
Packaging :
Tape and Reel (TR)
Rated Power Dissipation (P) :
0.4W
Contact Plating :
Tin
Diameter :
2.2mm
Tolerance :
±1%
Resistance :
200Ohm
Max Power Dissipation :
1W
Packing Method :
TR, BLISTER, 7 INCH
Moisture Sensitivity Level (MSL) :
1 (Unlimited)
Terminal Shape :
WRAPAROUND
Factory Lead Time :
9 Weeks
Vishay SMM02070C2000FBP00
FIXED RESISTOR SURFACE MOUNT, SMM0207 Series, Thin Film, 200Ohm, ±1%, -55°C~155°C