SMM02070C1960FBS00
Mfr.Part #
SMM02070C1960FBS00
Description
RES SMD 196 OHM 1% 1W MELF
Width :
2.2mm
Max Operating Temperature :
155°C
Size / Dimension :
0.087Diax0.228L 2.20mmx5.80mm
Power (Watts) :
1W
Length :
5.7912mm
Tolerance :
±1%
Published :
Min Operating Temperature :
-55°C
Operating Temperature :
-55°C~155°C
Max Power Dissipation :
1W
Resistance :
196Ohms
Temperature Coefficient :
±50ppm/°C
Feature :
Anti-Sulfur, Automotive AEC-Q200, Pulse Withstanding
Vishay SMM02070C1960FBS00
SMM0207 Series, Thin Film, 196Ohms, 1W, ±1%, -55°C~155°C