SMM02070C1913DBP00
Mfr.Part #
SMM02070C1913DBP00
Description
RES SMD 191K OHM 0.5% 1W MELF
Thin Film
Termination :
WRAPAROUND
Operating Temperature :
-55°C~155°C
Resistance :
191kOhms
Max Operating Temperature :
155°C
Size / Dimension :
0.087Diax0.228L 2.20mmx5.80mm
Contact Plating :
Tin
Width :
2.2mm
Temperature Coefficient :
±50ppm/°C
Series :
SMM0207
Power Rating :
1W
Length :
5.7912mm
Mount :
Surface Mount
Tolerance :
±0.5%
Min Operating Temperature :
-55°C
Max Power Dissipation :
1W
Power (Watts) :
1W
Moisture Sensitivity Level (MSL) :
1 (Unlimited)
Vishay SMM02070C1913DBP00
SMM0207 Series, Thin Film, 191kOhms, 1W, ±0.5%, -55°C~155°C