SMM02070C1870FBP00
Mfr.Part #
SMM02070C1870FBP00
Description
RES SMD 187 OHM 1% 1W MELF
Operating Temperature :
-55°C~155°C
Max Power Dissipation :
1W
Tolerance :
±1%
Max Operating Temperature :
155°C
Power (Watts) :
1W
Temperature Coefficient :
±50ppm/°C
Length :
5.7912mm
Resistance :
187Ohms
Series :
SMM0207
Published :
Width :
2.2mm
Min Operating Temperature :
-55°C
Size / Dimension :
0.087Diax0.228L 2.20mmx5.80mm
Lead Free :
Lead Free
Vishay SMM02070C1870FBP00
SMM0207 Series, Thin Film, 187Ohms, 1W, ±1%, -55°C~155°C