SMM02070C1740FBP00
Mfr.Part #
SMM02070C1740FBP00
Description
RES SMD 174 OHM 1% 1W MELF
Resistance :
174Ohms
Size / Dimension :
0.087Diax0.228L 2.20mmx5.80mm
Length :
5.7912mm
Operating Temperature :
-55°C~155°C
Tolerance :
±1%
Max Operating Temperature :
155°C
Temperature Coefficient :
±50ppm/°C
Width :
2.2mm
Min Operating Temperature :
-55°C
Max Power Dissipation :
1W
Power (Watts) :
1W
Vishay SMM02070C1740FBP00
SMM0207 Series, Thin Film, 174Ohms, 1W, ±1%, -55°C~155°C