SMM02070C1652FBP00
Mfr.Part #
SMM02070C1652FBP00
Description
RES SMD 16.5K OHM 1% 1W MELF
Length :
5.7912mm
Resistance :
16.5kOhms
Power (Watts) :
1W
Max Operating Temperature :
155°C
Published :
Max Power Dissipation :
1W
Operating Temperature :
-55°C~155°C
Min Operating Temperature :
-55°C
Temperature Coefficient :
±50ppm/°C
Tolerance :
±1%
Width :
2.2mm
Size / Dimension :
0.087Diax0.228L 2.20mmx5.80mm
Supplier Device Package :
MELF
Vishay SMM02070C1652FBP00
SMM0207 Series, Thin Film, 16.5kOhms, 1W, ±1%, -55°C~155°C