SMM02070C1621FBP00
Mfr.Part #
SMM02070C1621FBP00
Description
RES SMD 1.62K OHM 1% 1W MELF
Operating Temperature :
-55°C~155°C
Resistance :
1.62kOhms
Max Operating Temperature :
155°C
Tolerance :
±1%
Power (Watts) :
1W
Width :
2.2mm
Max Power Dissipation :
1W
Size / Dimension :
0.087Diax0.228L 2.20mmx5.80mm
Min Operating Temperature :
-55°C
Temperature Coefficient :
±50ppm/°C
Length :
5.7912mm
Moisture Sensitivity Level (MSL) :
1 (Unlimited)
Vishay SMM02070C1621FBP00
SMM0207 Series, Thin Film, 1.62kOhms, 1W, ±1%, -55°C~155°C