SMM02070C1620FBP00
Mfr.Part #
SMM02070C1620FBP00
Description
RES SMD 162 OHM 1% 1W MELF
Resistance :
162Ohms
Length :
5.7912mm
Min Operating Temperature :
-55°C
Operating Temperature :
-55°C~155°C
Max Operating Temperature :
155°C
Temperature Coefficient :
±50ppm/°C
Power (Watts) :
1W
Tolerance :
±1%
Width :
2.2mm
Max Power Dissipation :
1W
Size / Dimension :
0.087Diax0.228L 2.20mmx5.80mm
Vishay SMM02070C1620FBP00
SMM0207 Series, Thin Film, 162Ohms, 1W, ±1%, -55°C~155°C