SMM02070C1502FBP00
Mfr.Part #
SMM02070C1502FBP00
Description
RES SMD 15K OHM 1% 1W MELF
MELF, 0207
Diameter :
2.2mm
Width :
2.2mm
Max Operating Temperature :
155°C
Supplier Device Package :
MELF
Voltage - Rated :
350V
Power Rating :
1W
Resistance :
15kOhms
ROHS3 Compliant
Weight :
76.997305mg
Max Power Dissipation :
1W
Military Standard :
Not
Length :
5.8mm
Min Operating Temperature :
-55°C
Size / Dimension :
0.087Diax0.228L 2.20mmx5.80mm
Tolerance :
±1%
Operating Temperature :
-55°C~155°C
Power (Watts) :
1W
Temperature Coefficient :
±50ppm/°C
Tape and Reel (TR)
Vishay SMM02070C1502FBP00
SMM0207 Series, Thin Film, 15kOhms, 1W, ±1%, -55°C~155°C