SMM02070C1500FBP00
Share
Or copy the link below:
Mfr.Part #
SMM02070C1500FBP00
Manufacturer
Vishay
Package / Case
MELF, 0207
Datasheet
Download
Description
RES SMD 150 OHM 1% 1W MELF
Manufacturer :
Vishay
Product Category :
Chip Resistor - Surface Mount
Voltage - Rated :
350V
Width :
2.2mm
Feature :
Anti-Sulfur, Automotive AEC-Q200, Pulse Withstanding
Power (Watts) :
1W
Max Power Dissipation :
1W
Tolerance :
±1%
Operating Temperature :
-55°C~155°C
Military Standard :
Not
Min Operating Temperature :
-55°C
Lead Free :
Lead Free
Power Rating :
1W
Series :
SMM0207
Resistance :
150Ohms
Max Operating Temperature :
155°C
Composition :
Thin Film
Temperature Coefficient :
±50ppm/°C
Size / Dimension :
0.087Diax0.228L 2.20mmx5.80mm
Contact Plating :
Tin
Factory Lead Time :
9 Weeks
Supplier Device Package :
MELF
RoHS Status :
ROHS3 Compliant
Ratings :
AEC-Q200
Packaging :
Tape and Reel (TR)
Length :
5.8mm
Moisture Sensitivity Level (MSL) :
1 (Unlimited)
Published :
Number of Terminations :
2
Weight :
76.997305mg
Package / Case :
MELF, 0207
Radiation Hardening :
No
Diameter :
2.2mm
Vishay SMM02070C1500FBP00
SMM0207 Series, Thin Film, 150Ohms, 1W, ±1%, -55°C~155°C