SMM02070C1403FBP00
Mfr.Part #
SMM02070C1403FBP00
Description
RES SMD 140K OHM 1% 1W MELF
Operating Temperature :
-55°C~155°C
Min Operating Temperature :
-55°C
Width :
2.2mm
Power (Watts) :
1W
Max Operating Temperature :
155°C
Temperature Coefficient :
±50ppm/°C
Size / Dimension :
0.087Diax0.228L 2.20mmx5.80mm
Tolerance :
±1%
Length :
5.7912mm
Max Power Dissipation :
1W
Resistance :
140kOhms
Package / Case :
MELF, 0207
Vishay SMM02070C1403FBP00
SMM0207 Series, Thin Film, 140kOhms, 1W, ±1%, -55°C~155°C