SMM02070C1271FBP00
Mfr.Part #
SMM02070C1271FBP00
Description
RES SMD 1.27K OHM 1% 1W MELF
1 (Unlimited)
Working Voltage :
350V
Temperature Coefficient :
±50ppm/°C
SMM0207
Rated Power Dissipation (P) :
0.4W
Surface Mount :
yes
Construction :
Cylindrical
Pbfree Code :
yes
Size / Dimension :
0.087Diax0.228L 2.20mmx5.80mm
Resistor Type :
FIXED RESISTOR
Lead Free :
Lead Free
Terminal Shape :
WRAPAROUND
Factory Lead Time :
9 Weeks
Military Standard :
Not
Mounting Feature :
Surface Mount
Package / Case :
MELF, 0207
Terminal Finish :
Tin (Sn) - with Nickel (Ni) barrier
Tolerance :
±1%
Packing Method :
TR, BLISTER, 7 INCH
Power Rating :
1W
Diameter :
2.2mm