SMM02070C1218FBP00
Mfr.Part #
SMM02070C1218FBP00
Description
RES SMD 1.21 OHM 1% 1W MELF
Max Power Dissipation :
1W
Tolerance :
±1%
Operating Temperature :
-55°C~155°C
Power (Watts) :
1W
Width :
2.2mm
Size / Dimension :
0.087Diax0.228L 2.20mmx5.80mm
Temperature Coefficient :
±50ppm/°C
Length :
5.7912mm
Resistance :
1.21Ohms
Max Operating Temperature :
155°C
Min Operating Temperature :
-55°C
Ratings :
AEC-Q200
Vishay SMM02070C1218FBP00
SMM0207 Series, Thin Film, 1.21Ohms, 1W, ±1%, -55°C~155°C