SMM02070C1210FBP00
Mfr.Part #
SMM02070C1210FBP00
Description
RES SMD 121 OHM 1% 1W MELF
Power (Watts) :
1W
Resistance :
121Ohms
Min Operating Temperature :
-55°C
Radiation Hardening :
No
Length :
5.7912mm
Operating Temperature :
-55°C~155°C
Max Operating Temperature :
155°C
Size / Dimension :
0.087Diax0.228L 2.20mmx5.80mm
Tolerance :
±1%
Max Power Dissipation :
1W
Power Rating :
1W
SMM0207
Diameter :
2.2mm
Width :
2.2mm
Temperature Coefficient :
±50ppm/°C
Feature :
Anti-Sulfur, Automotive AEC-Q200, Pulse Withstanding
Contact Plating :
Tin
MELF, 0207
Military Standard :
Not
Vishay SMM02070C1210FBP00
SMM0207 Series, Thin Film, 121Ohms, 1W, ±1%, -55°C~155°C