SMM02070C1209FBP00
Share
Or copy the link below:
Mfr.Part #
SMM02070C1209FBP00
Manufacturer
Vishay
Package / Case
MELF, 0207
Datasheet
Download
Description
RES SMD 12 OHM 1% 1W MELF
Manufacturer :
Vishay
Product Category :
Chip Resistor - Surface Mount
Ratings :
AEC-Q200
Packaging :
Tape and Reel (TR)
Length :
5.8mm
Resistance :
12Ohms
Published :
Number of Terminations :
2
Power (Watts) :
1W
Temperature Coefficient :
±50ppm/°C
Military Standard :
Not
Feature :
Anti-Sulfur, Automotive AEC-Q200, Pulse Withstanding
Power Rating :
1W
Composition :
Thin Film
Package / Case :
MELF, 0207
Min Operating Temperature :
-55°C
Weight :
76.997305mg
Series :
SMM0207
Width :
2.2mm
Max Power Dissipation :
1W
Size / Dimension :
0.087Diax0.228L 2.20mmx5.80mm
Tolerance :
±1%
Factory Lead Time :
9 Weeks
Voltage - Rated :
350V
Diameter :
2.2mm
Operating Temperature :
-55°C~155°C
Max Operating Temperature :
155°C
Moisture Sensitivity Level (MSL) :
1 (Unlimited)
Lead Free :
Lead Free
Supplier Device Package :
MELF
RoHS Status :
ROHS3 Compliant
Vishay SMM02070C1209FBP00
SMM0207 Series, Thin Film, 12Ohms, 1W, ±1%, -55°C~155°C