SMM02070C1203FBP00
Mfr.Part #
SMM02070C1203FBP00
Description
RES 120K OHM 1% 1W MELF 0207
Chip Resistor - Surface Mount
Power (Watts) :
1W
Temperature Coefficient :
±50ppm/°C
Max Power Dissipation :
1W
Resistance :
120kOhms
Factory Lead Time :
9 Weeks
Diameter :
2.2mm
Supplier Device Package :
MELF
Operating Temperature :
-55°C~155°C
Max Operating Temperature :
155°C
Tolerance :
±1%
Power Rating :
1W
Military Standard :
Not
Published :
Series :
SMM0207
Width :
2.2mm
Min Operating Temperature :
-55°C
Size / Dimension :
0.087Diax0.228L 2.20mmx5.80mm
Package / Case :
MELF, 0207
Length :
5.7912mm
AEC-Q200
Vishay SMM02070C1203FBP00
SMM0207 Series, Thin Film, 120kOhms, 1W, ±1%, -55°C~155°C