SMM02070C1202FBP00
Mfr.Part #
SMM02070C1202FBP00
Description
RES SMD 12K OHM 1% 1W MELF
Lead Free
Mount :
Surface Mount
Power Rating :
1W
Packaging :
Tape and Reel (TR)
Length :
5.8mm
Resistance :
12kOhms
Min Operating Temperature :
-55°C
Published :
Width :
2.2mm
Temperature Coefficient :
±50ppm/°C
Supplier Device Package :
MELF
Contact Plating :
Tin
Diameter :
2.2mm
Tolerance :
±1%
Max Operating Temperature :
155°C
Max Power Dissipation :
1W
Operating Temperature :
-55°C~155°C
Size / Dimension :
0.087Diax0.228L 2.20mmx5.80mm
Termination :
WRAPAROUND
Package / Case :
MELF, 0207
Power (Watts) :
1W
Vishay SMM02070C1202FBP00
SMM0207 Series, Thin Film, 12kOhms, 1W, ±1%, -55°C~155°C