SMM02070C1201FBP00
Mfr.Part #
SMM02070C1201FBP00
Description
RES 1.2K OHM 1% 1W MELF 0207
Resistance :
1.2kOhms
Power Rating :
1W
Supplier Device Package :
MELF
Max Operating Temperature :
155°C
Max Power Dissipation :
1W
Min Operating Temperature :
-55°C
Size / Dimension :
0.087Diax0.228L 2.20mmx5.80mm
Power (Watts) :
1W
Published :
Tolerance :
±1%
Composition :
Thin Film
Length :
5.7912mm
Temperature Coefficient :
±50ppm/°C
Width :
2.2mm
Operating Temperature :
-55°C~155°C
Not
Vishay SMM02070C1201FBP00
SMM0207 Series, Thin Film, 1.2kOhms, 1W, ±1%, -55°C~155°C