SMM02070C1200FBP00
Mfr.Part #
SMM02070C1200FBP00
Description
RES SMD 120 OHM 1% 1W MELF
Power (Watts) :
1W
Min Operating Temperature :
-55°C
Length :
5.8mm
Temperature Coefficient :
±50ppm/°C
Power Rating :
400mW
Max Operating Temperature :
155°C
Operating Temperature :
-55°C~155°C
Not
REACH SVHC :
No SVHC
Mount :
Surface Mount
Tolerance :
±1%
Weight :
76.997305mg
Supplier Device Package :
MELF
Size / Dimension :
0.087Diax0.228L 2.20mmx5.80mm
Resistance :
120Ohms
Width :
2.2mm
Max Power Dissipation :
1W
SMM0207
Diameter :
2.2mm
Factory Lead Time :
9 Weeks
Voltage - Rated DC :
350V
Voltage - Rated :
350V
Lead Free
Vishay SMM02070C1200FBP00
SMM0207 Series, Thin Film, 120Ohms, 1W, ±1%, -55°C~155°C