SMM02070C1103FBP00
Mfr.Part #
SMM02070C1103FBP00
Description
RES SMD 110K OHM 1% 1W MELF
Thin Film
Power (Watts) :
1W
Factory Lead Time :
9 Weeks
Termination :
WRAPAROUND
Max Operating Temperature :
155°C
Supplier Device Package :
MELF
Tolerance :
±1%
Size / Dimension :
0.087Diax0.228L 2.20mmx5.80mm
1 (Unlimited)
Length :
5.8mm
Temperature Coefficient :
±50ppm/°C
Operating Temperature :
-55°C~155°C
Max Power Dissipation :
1W
Mount :
Surface Mount
Power Rating :
1W
Resistance :
110kOhms
Contact Plating :
Tin
Width :
2.2mm
Min Operating Temperature :
-55°C
Vishay SMM02070C1103FBP00
SMM0207 Series, Thin Film, 110kOhms, 1W, ±1%, -55°C~155°C