SMM02070C1101FBP00
Mfr.Part #
SMM02070C1101FBP00
Description
RES 1.1K OHM 1% 1W MELF 0207
SMM0207
Diameter :
2.2mm
Operating Temperature :
-55°C~155°C
MELF, 0207
Power (Watts) :
1W
Width :
2.2mm
Min Operating Temperature :
-55°C
Tolerance :
±1%
Max Operating Temperature :
155°C
Power Rating :
1W
Max Power Dissipation :
1W
Lead Free
Supplier Device Package :
MELF
Size / Dimension :
0.087Diax0.228L 2.20mmx5.80mm
Length :
5.7912mm
Temperature Coefficient :
±50ppm/°C
Resistance :
1.1kOhms
AEC-Q200
Vishay SMM02070C1101FBP00
SMM0207 Series, Thin Film, 1.1kOhms, 1W, ±1%, -55°C~155°C