SMM02070C1050FBP00
Mfr.Part #
SMM02070C1050FBP00
Description
RES SMD 105 OHM 1% 1W MELF
Chip Resistor - Surface Mount
Width :
2.2mm
Diameter :
2.2mm
Supplier Device Package :
MELF
Operating Temperature :
-55°C~155°C
Power (Watts) :
1W
AEC-Q200
Length :
5.7912mm
Temperature Coefficient :
±50ppm/°C
Max Operating Temperature :
155°C
Tolerance :
±1%
Max Power Dissipation :
1W
Min Operating Temperature :
-55°C
Size / Dimension :
0.087Diax0.228L 2.20mmx5.80mm
Resistance :
105Ohms
Published :
Packaging :
Tape and Reel (TR)
Vishay SMM02070C1050FBP00
SMM0207 Series, Thin Film, 105Ohms, 1W, ±1%, -55°C~155°C