SMM02070C1009FBP00
Mfr.Part #
SMM02070C1009FBP00
Description
RES SMD 10 OHM 1% 1W MELF
9 Weeks
Diameter :
2.2mm
Operating Temperature :
-55°C~155°C
Voltage - Rated DC :
350V
Pbfree Code :
yes
Series :
SMM0207
Radiation Hardening :
No
Power Rating :
400mW
Resistor Type :
FIXED RESISTOR
Packing Method :
TR, BLISTER, 7 INCH
Not
Rated Power Dissipation (P) :
0.4W
Resistance :
10Ohm
JESD-609 Code :
e3
Temperature Coefficient :
±50ppm/°C
Contact Plating :
Tin
Size / Dimension :
0.087Diax0.228L 2.20mmx5.80mm
Mount :
Surface Mount
Thin Film
REACH SVHC :
No SVHC
Moisture Sensitivity Level (MSL) :
1 (Unlimited)
Terminal Shape :
WRAPAROUND
Max Power Dissipation :
1W
Voltage - Rated :
350V
Packaging :
Tape and Reel (TR)
ECCN Code :
EAR99
Construction :
Cylindrical
Weight :
76.997305mg
Tolerance :
±1%
Vishay SMM02070C1009FBP00
FIXED RESISTOR SMM0207 Series, Thin Film, 10Ohm, ±1%, -55°C~155°C